Tyrimas: Nekomercinių šeimos kino seansų lankymo tendencijos

Kartu su trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts" įgyvendinamas tyrimas, skirtas atskleisti nekomercinio kino žiūrėjimo tencencijas šeimose, auginančiose pradinių klasių moksleivius. Trejus metus (2022-2025) trunkantis tyrimas padės geriau suvokti festivalių siūlomą programos svarbą bei tėvų poreikį kokybiškam edukaciniam turiniui. Daugiau informacijos čia

Mokymai edukatoriams

Kartu su „Skalvijos" kino centru ir „Renkuosi mokyti" programa orgnizuojami mokymai skirti kino edukatoriams tobulinti kino bei pedagogines kompetencijas.

Kino edukacija regionuose

Svarbi „Kinolabo" veikla - kino edukacijos paslaugų plėtimas regionuose. Kartu su VšĮ „Skalvijos" kino centru organizuojami mokymai ir konsultacijos regioniniams kino teatrams, kuriama kino edukacijos vystymo strategija, kino edukacijos programos bei projektai.

Kino festivaliai

Kino festivalis - tai renginių ciklas, skirtas išskirtinei kino programai. „Kinolabas" prisideda prie kasmet vykstačių animacijos ir video žaidimų festivalio „BLON" bei eksperimentinio kino festivalio „Suspaustas laikas".

Magiška aviacijos istorija

Laterna Magica - tai mūsų gerai žinomo kino projektoriaus prosenelis, kuris padeda nusikelti į magišką aviacijos pradžią, kai dar nebuvo lėktuvų, o kino menas buvo pradėjęs žengti pirmuosius žingsnius. Projektuojami vaizdai iš autentiškų 1910 metais sukurtų skaidrių pasakoja apie tai, kaip žmonės siekė užkariauti padanges ir kaip įsivaizdavo ateitį.

Gintarė Gilaitienė Aleksas Gilaitis
Gintarė Gilaitienė Aleksas Gilaitis
Gintarė Gilaitienė
Gintarė Gilaitienė
Gintarė Gilaitienė Aleksas Gilaitis
Gintarė Gilaitienė Aleksas Gilaitis

Filmuoju Kauną

Projektas „Filmuoju Kauną" buvo organizuojamas nuo 2015 m. Tai edukacinė programa 16-19 metų jaunuoliams, kurioje kino profesionalų dėstomos paskaitos papildomos išskirtinėmis VŠĮ „Ekskursas" ekskursijomis po Kauno miestą. Kino ir Kauno pažinimas sukuria ypatingą sinergiją, kurioje atrandami netikėti filmavimo rakursai, scenarijai bei lokacijos. (2015-2019m.) Daugiau informacijos spaudoje: 15min.lt; Kauno diena; Kaunas pilnas kultūros.

Veiksmo mėnuo KARTU

Edukacinė kino seansų programa, skirta paminėti veiksmo mėnesį „Be patyčių". Specialiai sudarytą kino programą lydi išskirtiniai susitikimai su svečiais, žaidimai kino salėje, interaktyvios diskusijos. Programa skirta 1-12 klasių moksleiviams ir organizuojama nuo 2014 m. Veiklose dalyvavo daugiau nei 5000 moksleivių iš Kauno ir Kauno rajono (2014-2021 m.). Daugiau informacijos spaudoje: 15 min.lt.; Kauno kino centras „Romuva";